Jak złożyć zapytanie na usługę dźwigową?

Składanie oferty na usługę dźwigową jest proste i zajmuje kilka chwil. Poprawnie złożone zapytanie o żuraw może znacznie usprawnić proces przeprowadzenia usługi oraz zapobiec potencjalnym nieporozumieniom oraz błędom.

Postaraj się pamiętać o tych podstawowych informacjach podczas składania zapytania o usługę żurawiem samojezdnym:

  1. Lokalizacja przeprowadzanej operacji

Lokalizacja usługi to kluczowy element w procesie składania oferty przez firmy dźwigowe. Bezpośrednio wpływa ona na koszty usługi, a konkretniej na koszty mobilizacji żurawia oraz sprzętu dodatkowego, jak na przykład transportu balastów. W przypadku większych dźwigów, takich jak 100, 200 czy 300 ton logistyka dojazdowa jest bardziej skomplikowana i wymaga zaangażowania transportów lub żurawi pomocniczyc

  1. Czas

Jeśli chodzi o czas złożenia zapytania, o usługę warto zapytać z wyprzedzeniem. Nierzadko zdarza się jednak, że żuraw może być dostępny nawet kolejnego dnia. Ważna jest także długość trwania usługi. W przypadku robót wielotygodniowych czy wielomiesięcznych, zapytanie musi być złożone odpowiednio wcześnie. Długość usługi powiązana jest nie tylko z dostępnością sprzętu, lecz także jego ceną. Cena za godzinę pracy żurawia jest zazwyczaj niższa w przypadku robót trwających dłużej.

  1. Waga ładunku

Podanie wagi ładunku do podniesienia to nie tylko kwestia doboru odpowiedniego żurawia ale też bezpieczeństwa. Często zdarza się, że wielkość ciężaru jest niedoszacowana lub przeszacowana, dlatego ważne jest aby zadbać o rzetelność informacji o wadze ładunku.

  1. Promień pracy żurawia

To informacja ściśle powiązana z wagą do podniesienia przez żuraw. Ciężar ładunku może być relatywnie mały np. 2 tony, lecz aby podać go 50 metrów dalej należy użyć odpowiednio silnego dźwigu (przykładowo 150 ton). Warto więc zauważyć, że na dobór żurawia wpływa nie tylko waga elementu, ale też fakt jak daleko od osi pracy żurawia należy ten element podać

  1. Wysokość, na którą należy podnieść element

Żurawie różnią się od siebie długością wysięgnika, dlatego oprócz promienia pracy znaczenie ma też wysokość podania elementu. Im większa wysokość, tym mniejszy możliwy promień pracy i na odwrót.

Powyższe 5 punktów stanowi podstawę dobrze złożonego zapytania o usługę żurawiem samojezdnym. Jednak to nie wszystko!

Nie zawsze możliwe jest przeprowadzenie wizji lokalnej przez firmę dźwigową, dlatego podanie informacji o charakterystyce miejsca, w którym żuraw ma podjąć pracę może być kluczowe. Warto zwrócić uwagę na potencjalne kolizje dźwigu z otoczeniem, t.j. drzewa, linie elektryczne, budynki.

Należy pamiętać o tym, że żuraw potrzebuje odpowiednio szerokiego miejsca to rozłożenia podpór, a także o jakości podłoża na którym żuraw ma pracować. Grunt nie może być zagrożony osunięciem lub zapadnięciem.

Do zapytania warto dołączyć zdjęcia, a także rysunek techniczny. Dzięki temu proces przeprowadzenia usługi będzie szybszy oraz bezpieczniejszy.

Im więcej informacji, tym lepiej zarówno dla klienta jak i firmy usługowej. Mamy nadzieję, że powyższy artykuł rozwiał Twoje wątpliwości dotyczące składania oferty na usługę dźwigową. Zapraszamy do współpracy i czekamy na Twoją pierwszą ofertę!

Usługi Dźwigowe Pazoła